Wokół domu

Akcesoria do ogrodu, które warto kupić zimową porą

Zima nie oznacza, że musimy rezygnować z przebywania na świeżym powietrzu, we własnym ogrodzie. Wystarczy zainwestować w praktyczne akcesoria do ogrodu, dzięki którym spędzany w nim czas będzie jeszcze przyjemniejszy, i to dla całej rodziny.

Okres jesienno-zimowy to także dobry czas, by upolować wymarzone produkty na wyprzedażach. Sklepy internetowe kuszą promocjami i dużymi obniżkami cen, szczególnie tegorocznych kolekcji oraz ostatnich sztuk wybranych artykułów. Co warto nabyć właśnie teraz?

Akcesoria do ogrodu – dla ochrony mebli

Powinniśmy pomyśleć o ochronie mebli ogrodowych. Jeśli zostawiamy je na zewnątrz, bo planujemy np. ognisko wieczorową porą, będą one narażone na działanie czynników atmosferycznych. Choć tworzywa sztuczne lepiej sobie z nimi poradzą, surowce naturalne mogą łatwo ulec uszkodzeniom. Drewno nie lubi wilgoci, wiklina czy rattan – zarówno wody, jak i słońca. Z kolei technorattanowe meble ogrodowe, choć są zdecydowanie najtrwalsze spośród dostępnych propozycji, również warto uchronić przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Postawmy na praktyczne akcesoria do ogrodu, czyli specjalne pokrowce ochronne. Najlepiej kupić je w komplecie z wybranym zestawem mebli. To gwarancja, że będą idealnie pasowały i szczelnie zabezpieczały fotele, krzesła czy stolik. Innym rozwiązanie jest zakup uniwersalnego pokrowca. Z nim można umieścić pod spodem także inne artykuły ogrodowe. Poza tym przyda się również wtedy, gdy zmienimy meble ogrodowe. Nie będzie dzięki temu trzeba kupować nowego pokrowca.

Alternatywę stanowi plandeka ogrodowa, choć jej rozmiary i konstrukcja sprawiają, że świetnie sprawdza się nie tylko w roli ochrony mebli ogrodowych.

Porządek w ogrodzie i w domku narzędziowym

Jeśli lubimy porządek, to postawmy na szafki narzędziowe lub specjalne skrzynie. Dzięki nim wszelkiego rodzaju akcesoria do ogrodu, narzędzia, artykuły do majsterkowania czy ogrodowe tekstylia, będą odpowiednio zabezpieczone. Poduszki latem układane na meblach nie ulegną zawilgoceniu. Narzędzia używane do pielęgnacji roślin zostaną uchronione przed rdzą i korozją. Z kolei wszystko to, co przydaje się do realizacji własnych hobby, nie zostanie pogubione, a ostro zakończone drobiazgi, jak gwoździe, śrubki i tym podobne produkty, nie będą stanowić zagrożenia dla użytkowników przestrzeni ogrodowej.

Takie skrzynie lub szafki mogą zagościć również na tarasie bądź balkonie. Nadadzą się do przechowywania dziecięcych zabawek, pokrowców, doniczek, opakowań z ziemią bądź elementów dekoracyjnych. Uporządkowany ogród, w którym uporamy się z bałaganem, będzie bezpieczniejszy, ale i bardziej estetyczny.

Czas na wyprzedaże!

Producenci właśnie teraz chętnie pozbywają się produktów, które mają na wykończeniu. Na wyprzedażach można znaleźć tegoroczne kolekcje, które w przyszłym sezonie będą równie modne, ale ustąpią miejsca nowym propozycjom. Poszukajmy, zapoznajmy się z ofertami. Sprawmy sobie przyjemność, wybierając akcesoria do ogrodu, które są niezbędne bądź po prostu przydatne, za to w zdecydowanie niższych cenach.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge