Wystrój wnętrz

Aranżacja domu w stylu skandynawskim – najważniejsze elementy

Aranżacja domu w stylu skandynawskim to pomysł na przytulne, ciepłe i uporządkowane wnętrze. Taki wystrój jest wciąż modny. Prawdopodobnie jeszcze przez długi czas będzie gościł w trendach wnętrzarskich. Polacy sobie go upodobali, ponieważ w tym stylu jest miejsce na jasność, przestronność i harmonię, a tego nam trzeba, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym.

Jakie są najważniejsze elementy wnętrz urządzanych w tym nurcie?

Aranżacja domu w stylu skandynawskim – harmonia

Przede wszystkim harmonia. Tego nie może zabraknąć, gdy interesuje nas aranżacja domu w stylu skandynawskim. Miłośnicy uporządkowanych wnętrz również nie poczują się zawiedzeni. Tutaj bowiem stawia się na nieco więcej minimalizmu niż w znanych nam dotąd propozycjach.

Takie przestrzenie mają być przytulne, przestronne, ciepłe. Chodzi o to, by uporać się z elementami zbędnymi. Postawić na dekoracje, ale najlepiej nieco bardziej praktyczne niż te, które tylko ozdabiają.

W harmonijnych wnętrzach, w stylu, który lubi równowagę, trzeba zachować umiar, ale o to nietrudno. Do wyboru mamy sporo kolorów bazowych i dodatkowych. Detali, które idealnie wpisują się w tę aranżację, nie są drogie, za to wprowadzają przytulną atmosferę.

Najważniejsze kolory

Podstawowe kolory to biel, szarości, odcienie beżów. Ma tu być jasno. Taki trend wiąże się z faktem, że w regionach skandynawskich przez długi czas mieszkańcy zmagają się z ciemnością. Muszą zatem stawiać na jasne kolory, aby zrekompensować sobie brak naturalnego światła, które jest tak potrzebne.

Aby przełamać bazę nieco monotonnych kolorów, można dokładać te zdecydowanie żywsze, ale wybierając je tylko w niektórych elementach wyposażenia. Jedna ze ścian w żywej barwie, zdobione poduszki, jaskrawy wręcz koc. To wszystko lubi nowoczesna aranżacja domu w stylu skandynawskim.

Pojemne, ale lekkie wizualnie meble

Meble muszą być pojemne i praktyczne. Chętnie proste w swojej konstrukcji, bez zbędnych ozdobników, choć subtelna linia i przyciągający uwagę detal, są na miarę dzisiejszych trendów wnętrzarskich. Wystrój powinien być przyjazny i dawać wrażenie lekkości. Z tego względu wybiera się meble, które są ustawione są na niewielkich nóżkach. Te nadają im pożądanej lekkości, równoważą masę nawet największych i masywnych szaf, a także stołów czy foteli.

A gdy chodzi o fotele, dobrze jest wybrać typ uszak. Taki fotel chroni przed przeciągami, dodaje przytulności do wnętrza, a szeroka paleta barw i wzorów sprawia, że każdy domownik znajdzie kompozycję odpowiadającą własnym gustom.

Oświetlenie – priorytet

Skoro nie można liczyć na odpowiednią ilość światła naturalnego, musimy zadbać o właściwe oświetlenie sztuczne. W skandynawskich aranżacjach sprawdzą się klasyczne lampy wiszące, ale i lampy podłogowe, najlepiej zawierające w sobie drewniane elementy. Do tego trochę metalu, światła o ciepłej barwie i już można się czuć miło i bezpiecznie.

Aranżacja domu w stylu skandynawskim daje nam duże pole do popisu. Jest uniwersalna, a jednocześnie elastyczna, dzięki czemu za każdym razem inspirująca.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge