Wokół domu

Białe meble ogrodowe – pomysł nie tylko na wymarzony ogród

Biały kolor jest uniwersalny i ponadczasowy. Zawsze modny, pasujący do rozmaitych aranżacji. Trudno się dziwić, że gości w naszych domach oraz przestrzeniach wokół nich. Białe meble ogrodowe to sposób na to, by urozmaicić i ożywić ogród, choć nie tylko. Równie dobrze można je wykorzystać na balkonie, tarasie, a nawet… w salonie! W jaki sposób je dobierać, by były nie tylko funkcjonalne, ale i pasowały do wybranej aranżacji?

Białe meble ogrodowe – wykonanie ma znaczenie

W okresie jesienno-zimowym spędzamy znacznie mniej czasu w ogrodzie. Częściej jesteśmy tu po to, by przestrzeń przygotować na nadejście zimy, niż w celach rekreacyjnych. Mimo wszystko potrzebujemy wygodnego fotela, by usiąść i odpocząć, oraz stolika, na którym postawimy kubek z gorącym napojem. Poza tym nawet jesienią i zimą, przy dobrze zorganizowanej przestrzeni, możemy pokusić się o spotkanie z rodziną lub znajomymi.

Przydadzą się zatem białe meble ogrodowe, które są najbardziej uniwersalne. Musimy jednak brać pod uwagę warunki atmosferyczne. Głównie opady deszczu, a niedługo później śniegu, do tego wiatr, silne promieniowanie słoneczne oraz coraz niższą temperaturę. Z tego względu duże znaczenie mają materiały, z jakich wykonane są białe meble ogrodowe.

Liczy się trwałość, wytrzymałość, a także możliwość utrzymania w czystości. To dlatego na okres jesienno-zimowy warto pomyśleć o meblach bazujących na tworzywach sztucznych. Które z nich sprawdzą się najlepiej?

Technorattanowe produkty – na każdą porę roku

Świetnym wyborem są technorattanowe meble ogrodowe. Mamy bowiem do czynienia z tworzywem, które łączy w sobie zalety surowców naturalnych i sztucznych. Technorattan jest wytrzymały, trwały, odporny na działanie czynników zewnętrznych, a jego estetyka do złudzenia przypomina naturalną plecionkę rattanową.

Białe meble ogrodowe wykonane z technorattanu są odporne na uszkodzenia. Łatwo je utrzymać w czystości, a plamy z kolorowych napojów czy też tłuste, usuwa się jedynie za pomocą wilgotnej ściereczki, ewentualnie wody z dodatkiem delikatnego detergentu do mycia.

Z takich mebli możemy korzystać przez cały rok, choć dla dodatkowej ochrony warto zainwestować w specjalne pokrowce zabezpieczające. Posłużą one w tych tygodniach i miesiącach, kiedy to nie będziemy planować korzystania z ogrodu.

Oryginalna aranżacja w salonie

Jeśli ponurą porą jesienno-zimową chcemy wprowadzić nieco ożywienia do salonu bądź pokoju dziennego, możemy postawić na… białe meble ogrodowe! Odrobina lata przeniesiona do wnętrza, a do tego meble, które nie stoją bezczynnie przez cały sezon. Wygoda i ciekawa estetyka. Uniwersalna kolorystyka, dzięki której łatwo dopasować elementy wyposażenia do salonowej aranżacji.

Okres wyprzedaży to najlepszy czas, by upolować wymarzone białe meble ogrodowe. Znaleźć dla nich miejsce w przydomowej przestrzeni, na tarasie lub balkonie, a może nawet w domowym wnętrzu. To strzał w dziesiątkę!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge