Wystrój wnętrz

Cotton balls na baterie – prosty sposób na wyjątkową dekorację

Jeśli chcemy odczarować zwyczajne wnętrze i oczarować domowników oraz gości, postawmy na cotton balls na baterie. Te niezwykłe lampki mogą dekorować dowolną część w mieszkaniu lub domu. Nie wymagają podłączania do instalacji elektrycznej, a ich efektowność oferuje niespodziewane efekty wizualne.

Cotton balls na baterie – bawełniane lampki

Cotton balls na baterie przyjmują formę bawełnianych kul połączonych długimi, cienkimi przewodami. W ich wnętrzach znajdują się LED-owe, niewielkie źródła światła. Włączone oferują ciepłe i subtelne światło. Nie spełnią roli lampy głównej, ale w designerski sposób udekorują przestrzeń. Na rynku można je znaleźć w różnych rozmiarach i kolorach oraz niebanalnych połączeniach. To zaś sprawia, że użytkownicy za każdym razem uzyskują indywidualny charakter przestrzeni bądź pomieszczenia, w którym je zainstalują.

Zalety lampek cotton

Największą zaletą cotton balls jest fakt, że nie wymagają podłączania do instalacji elektrycznej. Nadają się do zastosowania w dowolnym miejscu. Można nimi opleść elementy wyposażenia, ułożyć je na podłodze, na fragmencie zwisającej zasłony, uzyskując bardzo ciekawą ozdobę wnętrza. Rozświetlą zagłówek łóżka lub okolice kącika, w którym ustawiono fotel. Wystarczą baterie, które trzeba wymienić raz na jakiś czas, ale to niewielki koszt w porównaniu z możliwościami dekoracyjnymi, na jakie można liczyć.

Ich uniwersalność sprawia, że komponują się z dowolną aranżacją. Wystarczy dobrać kolorystykę, wielkość lampek oraz długość sznura, na którym są zawieszone. Im więcej różnorodności, tym większe możliwości ozdabiania za ich pomocą.

Białe, szare i czarne kule bawełniane, w pewnym niedbale rozrzucone na parapecie, na komódce lub stoliku, będą dopełnieniem wystroju skandynawskiego. Wyraziste kolory wpiszą się w propozycje nowoczesne i designerskie. Mniejsze rozmiary i jednolite barwy można zastosować tam, gdzie wystrój jest już mocno wyrazisty i potrzebuje jedynie świetlnego detalu.

Cotton balls na baterie są energooszczędne ze względu na zastosowanie LED-owych źródeł światła. Poza tym nie nagrzewają się, dlatego nie ma problemu z wyborem docelowego miejsca dla nich. Mogą się znaleźć nawet w przestrzeniach aranżowanych z myślą o najmłodszych domownikach.

Minusy, które trzeba uwzględnić

Jak każde rozwiązanie, tak i bawełniane lampki mają pewne minusy. Przede wszystkim nie dają zbyt mocnego światła, więc będą spełniać jedynie funkcje dekoracyjne. Poza tym w większości miejsc będą wymagały przymocowania. Mogą się kurzyć, natomiast baterie umieszczone w plastikowej osłonie, to element, który może nieco psuć estetykę, jeśli jest widoczny.

Te wady są jednak na tyle minimalne, że mało kto się nimi przejmuje. Nie sposób odmówić cotton balls na baterie estetyki, która jest wyjątkowa i nie do porównania z żadną inną tego typu propozycją. Jeśli zależy nam na unikalnej dekoracji, niedrogiej i pozwalającej na regularną zmianę wystroju wnętrza, bawełniane lampki spełnią nasze oczekiwania.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge