Drewniane meble do ogrodu - urządzamy przestrzeń wypoczynkową
Wokół domu

Drewniane meble do ogrodu – urządzamy przestrzeń wypoczynkową

Technorattan i polipropylen to materiały, które zrewolucjonizowały polskie ogrody. Wykonane z nich meble cieszą się dużą popularnością. Jednak niektórzy inwestorzy preferują drewniane meble do ogrodu i deklarują, że nie zamieniliby ich na żadne inne. Co sprawia, że mocno trwają przy swoim, rezygnując jednocześnie z czegoś, co dla innych jest synonimem nowoczesności, elegancji i wygody?

Drewniane meble do ogrodu mają swój niepowtarzalny urok. To niepodważalny fakt, któremu trudno zaprzeczyć. Już choćby z tego powodu trudno będzie z nich zrezygnować na rzecz innego materiału. Jak się jednak okazuje, nie jest to ich jedyna zaleta.

Jakie atuty mają drewniane meble do ogrodu?

Tym, co najbardziej urzeka w drewnie, jest jego piękno. Znaczenie ma zarówno kolor, jak i rysunek słojów, który wedle opinii wielu osób, po prostu musi być widoczny, by drewno cieszyło oczy. Co więcej, warto zwrócić uwagę na to, że kolor i rysunek będzie zależeć od gatunku drewna. Mamy więc szerokie możliwości wyboru, począwszy od drewna bardzo jasnego, poprzez kolor brązowy, a nawet wpadający w odcień czerwony, aż po kolor czarny.

Drewniane meble efektownie wyglądają na tle ogrodowej roślinności. Są wykonane z naturalnego materiału, co również stanowi spory atut. Są całkowicie bezpieczne dla alergików i dobrze komponują się z innymi materiałami, na przykład z metalem, kamieniem oraz szkłem.

Drewniane meble często postrzegane są jako synonim prestiżu. Mogą być wykonane w rozmaitym stylu, dzięki czemu doskonale prezentują się zarówno na tle budownictwa nowoczesnego, jak i klasycznego, czy dworkowego. Ich zaletą jest twardość i wytrzymałość, choć należy zaznaczyć, że ta zależy od wybranego gatunku. Drewno potrafi samodzielnie regulować poziom wilgotności, co wpływa na wysoki poziom higieny tego materiału. Zastosowane w przydomowej aranżacji i odpowiednio zabezpieczone przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi drewniane meble do ogrodu przetrwają długie lata.

Wady drewnianych mebli – z czym przyjdzie się nam zmierzyć?

Niestety nie ma materiału, który miałby same zalety. Tak jest i w tym przypadku. A zatem, co może nam przeszkadzać w drewnianych meblach podczas ich użytkowania? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że jest to materiał dość ciężki. Dlatego przestawianie mebli i zmiana ogrodowej aranżacji może być dość kłopotliwa. Po drugie twardy materiał, który z jednej strony jest zaletą, może być postrzegany również jako wada. Przede wszystkim chodzi o to, że wypoczywanie na takich meblach może być mało wygodne. Stąd warto rozważyć zakup poduszek, które podniosą komfort wypoczynku.

Drewno to materiał piękny, ale też wymagający. Zaniedbany może szybko zacząć niszczeć. Jeśli jednak zajmiemy się nim w odpowiedni sposób, odwdzięczy się swoim niepowtarzalnym urokiem. Dlatego drewniane meble do ogrodu powinny być poddawane regularnej pielęgnacji. Dzięki temu staną się bardziej odporne na niekorzystne działanie wilgoci, wiatru, a także niskich i wysokich temperatur. Można zatem powiedzieć, że drewniane meble zdecydowanie nie są odpowiednie dla osób, którym trudno będzie znaleźć czas na ich pielęgnację.

Na zakończenie – o tym warto pamiętać

Dostępne na rynku meble ogrodowe mogą być wykonane z drewna gatunków rodzimych albo z drewna egzotycznego. Nie wszyscy wiedzą, że drewno egzotyczne odznacza się wyższą odpornością i trwałością od gatunków rodzimych. Dlatego wiele osób decyduje się na meble takich gatunków jak teak albo eukaliptus. Jednak również wśród gatunków rosnących w naszych kraju można znaleźć godne uwagi drewno, które wykazuje się dużą twardością.

Drewniane meble do ogrodu od wieków towarzyszą człowiekowi. Są ponadczasowe i pomimo tego, że na rynku wciąż pojawiają się nowe materiały i nowe produkty, nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge