Kuchenna wyspa i jej zalety
Wyposażenie

Kuchenna wyspa i jej zalety

Jak zaaranżować kuchnię z salonem, by pomieszczenie stwarzało komfortowe warunki do użytkowania i prezentowało się atrakcyjnie? Dobrym pomysłem jest kuchenna wyspa, która wizualnie dzieli przestrzeń na dwa pomieszczenia i gwarantuje dodatkową przestrzeń roboczą. Jej atutem jest też sporo dodatkowego miejsca do przechowywania. Jednak zalet tego rozwiązania jest znacznie więcej. Poznajmy najważniejsze z nich.

Kuchenna wyspa to modny sposób na zaaranżowanie strefy dziennej mieszkania. Można ją wprowadzić do wielofunkcyjnego wnętrza, a w przypadku kuchni o dużym metrażu, także do takiego mieszkania, gdzie salon i kuchnia stanowią oddzielne wnętrza. Atuty wyspy można długo wymieniać. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że nie każdy lubi tego typu rozwiązanie. Niektórzy inwestorzy preferują całkowicie otwartą przestrzeń, a inni muszą zrezygnować z wyspy ze względu na niewielką powierzchnię pomieszczenia.

Wspólne gotowanie przy dużym blacie

Kuchenna wyspa to pomysł, który z pewnością spodoba się osobom lubiącym wspólne przygotowywanie posiłków. Dzięki temu, że blat wyspy jest dostępny z każdej strony, bez przeszkód można urządzić rodzinne gotowanie. To pozwala znacznie szybciej uporać się z obowiązkami w kuchni, ale może być też źródłem przyjemności. Możliwość gotowania razem z innymi członkami rodziny daje poczucie przynależności, radości, pozwala na zacieśnianie więzi, ale i na wspólną zabawę.

Kuchenna wyspa ze zlewozmywakiem

Ciekawym rozwiązaniem jest wyspa, w którą w budowany jest zlewozmywak. W tym przypadku konieczne jest jednak doprowadzenie do niej wody oraz przygotowanie odpływu. Warto pomyśleć też o montażu zlewozmywaka podblatowego, który po pierwsze na wyspie wygląda zdecydowanie lepiej, po drugie pozwala łatwiej utrzymać czystość. Zamiast zlewozmywaka można zdecydować się na montaż na wyspie płyty grzewczej. To rozwiązanie również cieszy się dużym zainteresowaniem. Warto jednak pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze (tak, jak w pierwszym przypadku) należy pomyśleć o przygotowaniu odpowiedniej instalacji jeszcze na etapie remontu. Po drugie okap nad kuchenną wyspą może nie prezentować się zbyt dobrze.

Kuchenna wyspa, która zmienia miejsce

Zamiast mebla na stałe wprowadzonego do aranżacji można się zdecydować na wyspę mobilną. To wygodne rozwiązanie, które pozwala na szybkie przearanżowanie pomieszczenia. Jest świetną alternatywą dla niezdecydowanych i tych, którzy lubią częste zmiany. Doskonale sprawdza się we wnętrzach z ograniczoną przestrzenią, w której niekiedy może zachodzić konieczność usunięcia wyspy i ustawienia jej przy ścianie lub w innym pomieszczeniu.

W stałym kontakcie z domownikami

Decydując się na aranżację z kuchenną wyspą odniesiemy jeszcze jedną korzyść. Dzięki niej podczas przygotowywania posiłków możemy być w stałym kontakcie wzrokowym z pozostałymi domownikami. To nie byłoby możliwe podczas pracy na blacie mebli zlokalizowanych przy ścianie. Zatem wyspa łączy  nie tylko dwa pomieszczenia, ale również ludzi, którzy się w nich znajdują.

Korzyści, jakie kuchenna wyspa wnosi do wnętrza jest znacznie więcej. Jest modnym elementem wystroju, można przy niej zaaranżować miejsce do spożywania posiłków, a pod blatem kryje się dużo miejsca na naczynia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge