Wystrój wnętrz

Najmodniejsze oświetlenie w 2021 roku

Kule, duże rozmiary, naturalne surowce i kolorowe szkło. To elementy goszczące w lampach, które będą wieść prym w tym roku. Najmodniejsze propozycje kuszą, ciekawią, a w pierwszej kolejności dekorują nasze domowe wnętrza.

Co wybrać, aby wystrój był modny i nie zabrakło mu funkcjonalności? Na jakie materiały, kolory i konstrukcje warto postawić?

Lampy o dużych rozmiarach

Jeśli chcemy, by nasze wnętrze wpisywało się w tegoroczne trendy, nie może w nim zabraknąć oświetlenia w rozmiarze XXL. Chodzi o lampy bardzo duże, widoczne na pierwszy rzut oka i dające sporo jasnego światła. Oczywiście, należy je wybierać i stosować z umiarem, bo w małych przestrzeniach się nie sprawdzą. Jeśli jednak do dyspozycji jest przestronny salon, obszerna sypialnia albo wysoki hall, nie obawiajmy się rozmiarów, które są naprawdę okazałe.

Pamiętajmy również o tym, by stawiając na wyrazistą konstrukcję dużych rozmiarów, przystopować z ilością detali i ozdób. Lepiej sprawdzi się klasyczna i elegancka duża lampa wisząca niż bogato zdobiony żyrandol, ociekający złotymi dodatkami, a do tego zajmujący aż połowę sufitu w salonie. Umiar to bardzo ważna zasada. Stawiajmy zatem na jedną charakterystyczną cechę, w tym przypadku rozmiar, zamiast mieszać ze sobą nadmierną ilość wyrazistych elementów.

Żyrandole, ale w nieco innym wydaniu

Żyrandole nie wychodzą z mody. Zmieniają się jednak trendy pod względem konstrukcji, które zaczynają gościć w domowych wnętrzach. Dziś, zamiast stawiać na tradycyjne wykonania, czyli źródła światła przypominające świeczniki, a do tego dużą liczbę punktów świetlnych, ustawmy się w kolejce po kupno żyrandola nowoczesnego.

Współczesne propozycje to żyrandole, które oferują LED-ową obręcz lub żarówki zwisające na linkach, ale o innej długości dla każdej z nich. Tego rodzaju oświetlenie można znaleźć w sklepie Azzardo.com.pl.

Skoro mamy okręgi, to przy okazji zahaczamy o kolejny tegoroczny trend, a mianowicie kule. Kuliste, owalne, okrągłe klosze. Takie kształty są eleganckie, dają wrażenie delikatności, dlatego nawet obszerne i wyraziste oświetlenie, dzięki nim staje się przyjaźniejsze dla otoczenia.

Kolorowe szkło

Skoro lubimy kolorowym światłem dekorować domowe wnętrza, spróbujmy barwnych kloszy. Za ich pomocą ożywimy aranżację i dodamy jej nieco smaczku. Do wyboru jest cała paleta barw, choć najpopularniejsze oscylują wokół przygaszonych, pastelowych zieleni, pomarańczy czy różu. Takie kompozycje można zastosować praktycznie w dowolnym pomieszczeniu.

Naturalne surowce

2021 rok to kolejny, który upływa pod znakiem ekologii. Nie strońmy zatem od naturalnych surowców, które coraz częściej producenci wykorzystują w propozycjach oświetleniowych. Papierowe abażury, klosze z rattanu czy wikliny, ciepłe drewno z charakterystycznym usłojeniem. To duże możliwości pod względem komponowania wystroju wnętrz, a przy tym okazja, by domowa przestrzeń była nieco bardziej eko.

Wnętrze industrialne, skandynawskie, glamour, a może rustykalne? Każde z nich może wpisywać się w tegoroczne trendy. Wystarczy wybrać jedną z przytoczonych propozycji oświetlenia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge