Wyposażenie

Nowoczesne stoliki kawowe do salonu – wybieramy idealne meble

W salonie wypoczywamy, bawimy się z dziećmi lub organizmujemy spotkania ze znajomymi. Do tego wszystkiego potrzebne są odpowiednie meble. Oprócz zestawu foteli i wygodnej sofy, warto także zaopatrzyć się w praktyczny stolik kawowy do salonu.

Jak wybrać idealny model i prawidłowo dopasować go do pozostałych elementów wyposażenia i specyfiki samego wnętrza? Jak to zrobić najlepiej opowiemy w dalszej części artykułu.

Stolik kawowy – mebel wielofunkcyjny do salonu

Stoliki kawowe bywają bardzo przydatne w większości pokojów dziennych. Stanowią idealne uzupełnienie zestawu mebli wypoczynkowych.

Ustawia się na nich rozmaite przedmioty, jak kubki z napojami, drobne przekąski. Na stolik kawowy można również odłożyć książkę lub inne drobiazgi, które chce się mieć pod ręką podczas wypoczynku. To także idealne miejsce dla szeregu dziecięcych zabaw – można zatem przy nim rysować pisać lub czytać bajki.

W zależności od tego, jaki rodzaj mebla się wybierze, może on być wyłącznie zwykłym stolikiem, ale także praktycznym schowkiem (stoliki z półką lub szufladą), w którym da się ukryć rozmaite przedmioty, które niekoniecznie powinny znajdować się cały czas na wierzchu.

Nowoczesne stoliki kawowe do salonu – produkty we wszystkich stylach

Nowoczesne stoliki kawowe do salonu wpisują się w zasadzie we wszystkie modne style wnętrzarskie, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Stoliki w stylu skandynawskim zazwyczaj mają skrajnie uproszczoną, geometryczną formę. Często są produkowane z naturalnego drewna. Modele nowoczesne i loftowe to natomiast surowe konstrukcje metalowe, niekiedy ze szklanym blatem. Miłośnicy eleganckich rozwiązań mogą z kolei wybrać stoliki z marmurowymi blatami, wprost idealne do aranżacji art déco lub wnętrz w stylu glamour. Do przestrzeni rustykalnych i retro, poza stolikami drewnianymi, można również wybrać meble z plecionki rattanowej, utrzymane w dawnym stylu, przywodzącym nieco na myśl produkty kolonialne.

Jak wybrać nowoczesne stoliki kawowe do salonu – o czym pamiętać?

Stolik kawowy to praktyczny mebel o sporych walorach dekoracyjnych. By korzystanie z niego było w pełni wygodne, trzeba odpowiednio dopasować go do pozostałych elementów wyposażenia.

Nowoczesne stoliki kawowe do salonu przede wszystkim trzeba dobrać do foteli i sofy pod względem estetyki oraz gabarytów. Przy fotelach i pufach najlepiej wybrać niewielkie stoliki kwadratowe i okrągłe. W pobliżu sofy nieco lepiej sprawdzają się modele prostokątne. Warto pamiętać o tym, by między meblami zostawić około 40 centymetrów odstępu. Zapewnia to bezproblemowe przemieszczanie się w tej strefie.

Jaka ma być wysokość stolika kawowego? Blat powinien się znajdować na tym samym poziomie co siedziska. Dzięki temu komfort korzystania z przestrzeni jest najwyższy.

Modny stolik kawowy do salonu – idealne dopełnienie aranżacji

Stoliki kawowe to meble, które łączą funkcjonalność z ciekawym designem. Zapewniają komfort korzystania z wyposażenia w salonie, a także dopełniają aranżację, sprawiajac, że pokój dzienny staje się idealnym miejscem do relaksu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge