Wokół domu

Poduszki ogrodowe – czym się kierować podczas kupowania?

Poduszki ogrodowe to nieodłączony element aranżacji przydomowych przestrzeni. Spełniają dwie funkcje. Mają za zadanie meble ogrodowe uczynić ciekawszymi pod względem estetyki, ale i bardziej komfortowymi. Rynkowa oferta jest na tyle szeroka, że wybór poduszek do ogrodu nie powinien stanowić problemu. Istnieją jednak elementy, które należy brać pod uwagę, aby finalny zakup nie okazał się pieniądzem wyrzuconym w błoto.

Poduszki ogrodowe – nie tylko wygodne

Choć wygoda użytkowania poduszek ogrodowych jest bardzo ważna, to jednak nie wystarczająca, aby zdecydować się na dany produkt. Podobnie jak w przypadku walorów estetycznych. Znaczenie mają elementy, takie jak kształt, zdejmowany pokrowiec, sposób zapinania oraz mocowania do mebli ogrodowych. Im lepiej dopasowane, pozornie mało ważne detale, tym większe zadowolenie z użytkowania.

Poduszki ogrodowe muszą być przede wszystkim rozmiarami i kształtami odpowiadające konstrukcji mebli ogrodowych. Jeśli siedzisko krzesła jest okrągłe, taki kształt musi zaoferować poduszka. Jeśli zaś leżak jest składany poprzez „złamanie” go w trzech miejscach, w tym samych punktach powinien się składać materac przeznaczony do leżaka. Dzięki temu ogrodowe tekstylia trzymają się na właściwym miejscu. Nie dochodzi do ich zsuwania i przesuwania podczas użytkowania.

Z powyższą kwestią wiąże się także sposób mocowania poduszek ogrodowych. Elastyczne gumki pozwalają na precyzyjne dopasowanie. Jeszcze lepszym rozwiązaniem są taśmy zapinane na sprzączki, wraz z regulacją. Za to obydwa sposoby mocowania gwarantują wygodę zakładania i zdejmowania ogrodowych tekstyliów.

Utrzymanie w czystości

Najtańsze produkty, choć wizualnie mogą spełniać oczekiwania miłośników wypoczynku w ogrodzie, na pewno nie przetrwają zbyt długo w warunkach zewnętrznych. To dlatego uwagę należy zwracać na to, w jaki sposób są wykonane poduszki ogrodowe. Liczy się zarówno wypełnienie, jak i materiał zastosowany na zewnątrz.

Najłatwiej utrzymać w czystości poduszki, które posiadają zdejmowane pokrowce. Jeśli zaś nie ma takiej możliwości, produkt w całości powinien nadawać się do prania. Dobrej jakości surowce zagwarantują, że poduszki i materace na meble ogrodowe nie stracą swoich kształtów oraz nie dojdzie do ich przebarwienia w trakcie prania lub czyszczenia.

Przechowywanie poza sezonem

Estetyka tekstyliów ogrodów to kwestia indywidualna i zależna w dużej mierze od aranżacji przydomowej przestrzeni, a także stylu mebli ogrodowych. Należy jednak pamiętać o jeszcze jednym aspekcie, a mianowicie właściwym przechowywaniu tekstyliów poza sezonem. Żaden produkt tekstylny nie przetrwa narażony przez długi czas na wilgoć, przemoczenie czy zbyt silne promienie słońca. Poza sezonem warto zatem poduszki i materace przenieść w suche miejsce, a dodatkowo okryć je plandeką bądź specjalnym pokrowcem ochronnym.

Zastosowanie się do powyższych wskazówek gwarantuje, że zakupione poduszki ogrodowe przetrwają wiele sezonów, zapewniając za każdym razem wygodę i estetykę.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge