Wyposażenie

Smart House a idealne oświetlenie do domu

Nowoczesne technologie zaczynają być coraz powszechniej stosowane również w domach prywatnych. Przynoszą ze sobą wiele korzyści, które przekonują do nich szerokie grono użytkowników – nie tylko miłośników elektronicznych gadżetów. Jednym z najciekawszych rozwiązań, cieszącym się sympatią użytkowników, staje się ostatnio Smart House, czyli inteligentne zarządzanie większością domowych urządzeń.Choć inteligentny dom przydaje się do sterowania wszystkimi instalacjami, to szczególnie dużo korzyści przynosi w przypadku oświetlenia.Dlaczego warto go wykorzystać i co można dzięki temu zyskać? Więcej na ten temat przeczytacie poniżej.

Smart House – czym jest do przyszłości?

Termin Smart House wszedł już na dobre do słownika budowlano-wnętrzarskiego. Określa się nim inteligentne systemy do zarządzania niemal wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w domu. Warunek jest jeden – muszą być one podpięte do domowej sieci WiFi, która umożliwia ich kontrolowanie.

W ten sposób tworzy się domowy Internet Rzeczy, co prowadzi do znaczącej poprawy komfortu życia oraz solidnych oszczędności.

Co takiego możemy dołączyć do Smart House? Opcji jest naprawdę sporo. Najczęściej włącza się do niego:

• oświetlenie,

• ogrzewanie,

• klimatyzację,

• system antywłamaniowy,

• rolety zewnętrzne,

• monitoring.

Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu kontrolę nad wszystkimi instalacjami oraz poszczególnymi ich elementami mamy w jednym miejscu, zawsze w zasięgu ręki.

Jak zarządzać urządzeniami za pomocą Smart House?

Sprawowanie kontroli nad domową elektroniką w ramach inteligentnego domu jest banalnie proste i może się odbywać na kilka sposobów.

Podstawowym rozwiązaniem jest oczywiście centralny panel, umieszczony zazwyczaj na ścianie. Urządzenie to pozwala na regulowanie temperatury, włączanie klimatyzatorów lub nawet uruchamianie zraszaczy w ogrodzie. Oczywiście cały czas mamy pełną swobodę, żeby skorzystać ze sterowania ręcznego, na panelu każdego z urządzeń.

Najciekawszą opcją w Smart House jest jednak zdalne sterowanie wszystkimi instalacjami lub urządzeniami. A to umożliwia nam dedykowany pilot lub aplikacja. Druga z wymienionych opcji zyskuje coraz więcej zwolenników. Mamy bowiem centrum sterowania zawsze przy sobie, na naszym prywatnym smartfonie.

Co ciekawe w ramach jednej aplikacji da się kontrolować kilka oddzielnych systemów – na przykład w domu i pracy. Oznacza to, że bez przeszkód uruchomimy ogrzewanie w pracy, wychodząc z domu, albo wyłączymy lampę w przedpokoju, siedzący na spotkaniu w biurze.

Zalety włączenia oświetlenia do Smart House

Jak już wspomnieliśmy, najwięcej możliwości daje włącznie oświetlenia do domowego systemu Smart House. Dlatego jest to element, od którego większość użytkowników w ogóle zaczyna przygodę z inteligentnym domem.

Okazuje się bowiem, że zmiana sposobu zarządzania wszystkimi lampami w domu przynosi szereg korzyści.

Największą z nich jest oczywiście zwiększenie komfortu oświetleniowego w domowych wnętrzach. Dzięki zdalnemu sterowaniu uruchamiamy na odległość poszczególne lampy lub całe ich zespoły. Często możemy wręcz zapisywać konkretne ustawienia, żeby później szybko je odtworzyć, dopasowując poziom oświetlenia oraz natężenie światła do danej okazji.

Wiele osób ceni sobie również możliwość ustawiania czasowego włączania lub wyłączania światła – przydaje się to dla zapominalskich lub podczas nieobecności domowników, gdy dam samodzielnie odstrasza potencjalnych włamywaczy.

Lampy wpisane w Smart House najczęściej są wyposażone w energooszczędne żarówki LED, co przekłada się na zdecydowane obniżenie wysokości rachunków za prąd. Równocześnie system kontroluje również włączanie i wyłączanie światła przy pomocy rozmaitych czujników. Dzięki temu zużywamy znacznie mniej energii elektrycznej, co szybko odczujemy w domowym budżecie.

Oświetlenie w Smart House to także poprawa bezpieczeństwa domowników. Przydaje się to zwłaszcza na klatkach schodowych oraz w pobliżu domu. Sterowanie zdalne to idealne rozwiązanie dla osób z ograniczoną mobilnością.

Inteligentny dom – sposób na wygodę i solidne oszczędności

Coraz więcej osób widzi w systemie Smart House nie tylko dodatkowy gadżet, podnoszący cenę domu lub mieszkania, ale także niezmiernie praktyczne rozwiązanie, które przydaje się w codziennym funkcjonowaniu.

Nowoczesne technologie wpływają mocno na kształt współczesnego życia, warto zatem poznać je jak najlepiej i w pełni wykorzystać do swoich indywidualnych potrzeb.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge