Inne

Wypełniacz paczek – jak zabezpieczać zawartość na czas transportu?

Wypełniacz paczek to najlepszy sposób na zabezpieczenie zawartości na czas transportu. Do wyboru są różne rodzaje wypełniaczy, choć ich podstawowa funkcja jest za każdym razem taka sama.

Jakie artykuły do wypełniania paczek znajdujemy na rynek? Kiedy i który z nich warto zastosować?

Wypełniacz paczek – niedrogo i skutecznie

Dostępne wypełniacze paczek należą do artykułów niedrogich, co należy do ich największych zalet. Nie trzeba dużo pieniędzy i wiele wysiłku, by właściwie zabezpieczyć produkty, które mają się znaleźć w kartonie. Ten atut doceniają zarówno firmy zajmujące się sprzedażą wysyłkową, jak i klienci indywidualni. Częste wysyłki oznaczają rosnące koszty, dlatego możliwość ich obniżenia za sprawą bardzo lekkich wypełniaczy, to ważna kwestia.

Najbardziej znany wypełniacz paczek to folia bąbelkowa. Arkusze folii posiadają całą powierzchnię pęcherzyków wypełnionych powietrzem. To rozwiązanie owocuje doskonałymi właściwościami. Folia bąbelkowa amortyzuje w trakcie ewentualnych upadków, dlatego chroni przed uszkodzeniami. Świetnie zabezpiecza nawet najdelikatniejsze i kruche rzeczy. Poza tym nie pozwala na przesuwanie się zawartości w kartonie.

Folia bąbelkowa jest niedroga. Ponadto bardzo lekka, więc praktycznie w żaden sposób nie wpływa na koszty wysyłki. Ten uniwersalny wypełniacz paczek jest najchętniej stosowany.

Ekologiczne zabezpieczenie

W dobie, gdy tak dużą uwagę zwraca się na ekologię, wybór produktów do pakowania zyskuje na znaczeniu. Odchodzi się bowiem od powszechnie stosowanych plastików, które w dużym stopniu zatruwają środowisko naturalne. Zamiast nich wybiera się surowce naturalne, a te znajdują swoje zastosowanie w coraz większej liczbie branż.

Za ekologiczny wypełniacz paczek uznaje się skropak. Ten produkt przyjmuje formę lekkich kulek, które bardzo dokładnie wypełniają wszystkie wolne przestrzenie w pakunkach. Skropak nie wpływa na zanieczyszczenie środowiska, a niska masa nie daje się odczuć w kosztach przesyłki.

Z ekologicznych artykułów do wypełniania paczek wymienia się także poduszki powietrzne. Również lekkie, a przede wszystkim biodegradowalne. Zabezpieczają dowolne produkty pakowane w kartonach.

Bezpieczny transport

Zarówno folia bąbelkowa, skropak, jak i poduszki powietrzne to materiały do zabezpieczania pakunków, które nieco różnią się właściwościami. W razie wątpliwości, który z tych produktów sprawdzi się w przypadku ochrony danego artykułu, warto się poradzić specjalistów. Wskazówek można także szukać w sieci lub kontaktując się ze sklepami internetowymi posiadającymi taki asortyment.

Właściwy dobór opakowania, zewnętrznej warstwy zabezpieczającej oraz ochrony zastosowanej wewnątrz pakunku, to gwarancja, że w transporcie nic nie zostanie uszkodzone. Kruche towary, artykuły wrażliwe na przemieszczanie się, czy też elektryzujące się, dotrą cało i bezpiecznie do odbiorcy, jeśli w kartonie znajdzie się wypełniacz paczek. Czas na pakowanie!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge